Milan a 97. percben egyenlített, nyert a Napoli

A Milan kétgólos hátrányból felállva 2–2-es döntetlent játszott a Torino otthonában a Serie A 3. fordulójában, úgy, hogy Mario Balotelli a 97. percben egyenlített büntetőből. A Napoli 2–0-ra nyert otthon az Atalanta ellen.

TORINO–MILAN

Kaká kezdőként lépett pályára a Milanhoz való visszaigazolása utáni első tétmérkőzésén, de sem ő, sem a pályán lévő többi játékos nem kápráztatta el a nagyérdeműt az első 45 percben. A kapuk alig forogtak veszélyben, a Milan pedig csak 52 százalékban birtokolta a labdát a szünetig, az első két fordulóban ennél jóval nagyobb fölényben játszottak a piros-feketék az első játékrészben.

Ez volt azonban a vendégek legkisebb problémája, tekintve, hogy a fordulás után szinte rögtön hátrányba kerültek: a 47. percben D'Ambrosio megforgatta a tizenhatoson belül a védőjét, majd balról, mintegy 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

Allegri Robinho helyére becserélte Matrit, majd Kakát is lehívta a pályáról, akit Birsa váltott. A brazil még ki sem fújta magát a kispadon, amikor csapata újabb gólt kapott: a 71. percben Cerci ugrott ki teljesen egyedül, és higgadtan emelt át Abbiatin. 2–0

Nagyon nem állt jól tehát a milánóiak szénája, végül mégis megmentettek egy pontot. A 87. percben Muntari lőtte 20 méterről laposan a jobb alsó sarokba a Torino kapusa, Padelli által röviden kibokszolt labdát. 2–1

Már a hosszabbításban jártak a felek, amikor Pasquale rossz ütemben lépett oda a szintén csereként beállt Polinak a büntetőterületen belül, a tizenegyest pedig Balotelli – aki még 2–0-nál kihagyott egy óriási helyzetet – hosszas huzavona után higgadtan értékesítette. 2–2

OLASZORSZÁG, SERIE A
3. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Napoli–Atalanta 2–0 (Higuaín 70., Callejón 81.)
Torino–Milan 2–2 (D'Ambrosio 47., Cerci 71., ill. Muntari 87., Balotelli 97. – 11-esből)