A Milan nem tudott nyerni Bolognában

A bajnoki címvédő Milan 2–2-es döntetlent játszott a Bologna vendégeként az olasz pontvadászat 15. fordulójában. A vitatható döntésekkel tarkított mérkőzésen a Marco Di Vaio vezette hazaiak kis szerencsével még nagyobb meglepetést szerezhettek volna. Az Udinese 2–1-re nyert otthon a Chievo ellen, így jelenleg vezet a bajnokságban.

A Bologna a vártnál jobban tartotta magát a Milan ellen

BOLOGNA–MILAN

A délután leginkább fókuszba kerülő mérkőzésén a Milan a Bologna vendége volt, és az volt a kérdés, hogy a rossoneri győzelmével tud-e némi nyomást helyezni a Romával holnap játszó Juvéra.

A mérkőzés izgalmasan indult, hiszen Zlatan Ibrahimovic – dörgedelmes lövésből – már az első percekben telibe találta a lécet, a Bologna viszont az első helyzetéből megszerezte a vezetést. Alessandro Diamanti ívelt előre hosszan, Thiago Silva megpróbált lesre állítani, ám így Marco di Vaio került helyzetbe, aki a kifutó Marco Ameliát megelőzve remekül ívelt a kapuba – 1–0!

Nem késett sokáig a Milan válasza, öt perccel a Bologna vezető találata után remekbe szabott vendégakció végén Kevin-Prince Boateng játszott Clarence Seedorfhoz, aki a labdaátvétel után 18 méterről a léc alá bombázott. 1–1

A folytatásban sem szűkölködött érdekes jelenetekben az összecsapás, a Seedorfhoz hasonlóan 35 éves Di Vaio hihetetlenül aktívan játszott, a 32. percben alig célzott a jobb felső sarok mellé, míg a túloldalon Ignazio Abate lövése után kellett Jean-Francois Gillet-nek védeni.

Az első félidő hajrájában egyértelmű tizenegyestől fosztották a Bolognát, miután Seedorf kezezése után a játékvezető továbbot intett, majd a második játékrész elején is volt egy vitás eset, amikor Gastón Ramírez került helyzetbe, ám a lövés pillanatában ütközött Mario Yepesszel. Közben ráadásul Di Vaio kapufát is lőtt, így ezek inkább a hazaiak percei voltak.

Húsz perccel a vége előtt a Milan ugyanakkor megkapta a maga büntetőjét: a Bologna eladta a labdát a saját büntetőterületén belül, Ibrahimovic bokáját megrúgták, Gianluca Rocchi játékvezető pedig a 11-es pontra mutatott, a labdát a sértett rúgta a hálóba. 1–2

Gyakorlatilag az ellentámadás után ismét egyenlő volt viszont az állás, kellettek ehhez az Alessandro Diamanti lövéséhez csak asszisztáló védők és a labdának mellényúló Amelia is: 2–2.

A hajrában még mindkét oldalon akadtak lehetőségek, ám gól már nem született: a találkozó után a Bologna alighanem a játékvezetőre, a Milan pedig a helyzetkihasználásra panaszkodhat majd.

A TOVÁBBI MECCSEKEN

Az Udinese–Chievo találkozón sok pontatlanság és hazai fölény mellett a 60. perctől pezsdült meg a küzdelem, Antonio Floro Flores passza után Mauricio Isla sarkazott, ám Antonio Di Natale elől Boukary Dramé menteni tudott az üres kapu elől. Nem sokkal később Di Natale betalált, méghozzá fejjel, Isla a jobb oldalról tette vissza a labdát, a hazaiak 10-ese pedig a léc alá bólintotta. Dusan Basta egy újabb fejessel már kettőre növelte az előnyt, és Alberto Paloschi felső sarkos góljával ugyan szépítettek a veronaiak, kiegyenlíteni már nem sikerült (2–1).

Az Atalanta Nicolas Spolli kiállítása után több mint egy félidőn át emberelőnyben játszott, s ezalatt egyszer betalált vendége kapujába, így egy pontot szerzett a Catania ellen (1–1). A Cagliari–Parma összecsapás gól nélküli döntetlennel ért véget. A korábban csupán egy döntetlent játszó Parma sorozatban második meccsén nem született találat.

SERIE A
15. FORDULÓ
Atalanta–Catania 1–1 (Tiribocchi 71., ill. Legrottaglie 18.)
Bologna–Milan 2–2 (Di Vaio 11., Diamanti 73., ill. Seedorf 16., Ibrahimovic 72. – 11-esből)
Cagliari–Parma 0–0
Udinese–Chievo 2–1 (Di Natale 68., Basta 79., ill. Paloschi 83.)