Három gólt szerzett és nyert a Roma Nápolyban

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 16. fordulójában a Napoli a Romát fogadta. A vasárnap esti rangadón mindkét félidő elején és találkozón legvégén is szerzett egy-egy gólt a Roma, ezzel megnyerte a mérkőzést.

A korai Roma-gól meghatározta a nápolyi mérkőzést

Ami Superman és Lex Lutor, Batman és Joker, Gandalf és Szauron, Indiana Jones és a frigyláda fosztogatói, a józan ész és a bürokrácia küzdelme a képzelet világában, az az olasz futballban észak és dél örök harca. Annyi különbséggel, hogy itt nincs jó és rossz, legalábbis a szó erkölcsi értelmében (vagy ezt a bíróságok döntik el, adott esetben évekre visszamenőleg). A Roma ugyebár a tudományos földrajzi szempontokat némileg mellőzve a futball aspektusából délinek számít, de mindenképpen északellenesnek, így a Napoli-Roma akkora rangadó Olaszországban, hogy még neve is van ("a Nap Derbije").

A közelmúltban az északiakkal legeredményesebben harcoló Roma és a fővárosiak szerepkörét tavaly átvevő Napoli rangadója viszont egy vígjátékba illő góllal kezdődött, hiszen Erik Lamela bal oldali beadását a nápolyi kapus, Morgan De Sanctis nemes egyszerűséggel bevédte kapujába. 0–1

Többet birtokolta a bekapott gól után a labdát a Napoli, de helyzetet az első félórában csak egyet tudott kialakítani, igaz, ennek alkalmával Marek Hamsíknak olyan három méterről kellett volna a teljesen üres kapuba találnia, de innen is jócskán fölé tudott bombázni a szlovák fiú.

A gyorsaság terén érezhetően kihívásokkal küzdő Taddei oldalán próbálkoztak a hazaiak, innen rúgott döngő kapufát a 36. percben Ezequiel Lavezzi, míg a nápolyi támadások közben a másik kapunál Pablo Osvaldo hagyott ki kisebb-nagyobb ziccereket. A játékrész hajrájában Lamela is lőtt egy kapufát, majd a kissé figyelmetlenné váló Roma-védelmet a fickándozó Juan Zúniga viccelhette volna meg kétszer is, ha pontosabban céloz.

A második félidőben az egyre hevesebbé váló eső is az előnyét védő Roma kezére játszott, egy-egy ígéretesebb hazai támadást olykor megakadályozott a csúszós labda. A borult égből aztán leesett a második római gól is: az addig csak egy brutális becsúszással feltűnő Francesco Totti kitűnően adott be jobbról, a labdát elnézte a védő, Hugo Campagnaro, így azt Pablo Osvaldo két lépésről a hálóba terelhette. 0–2

A hazaiak mestere, Walter Mazzarri igyekezett személyi és taktikai változásokkal feldobni fásult csapatát, majd Edinson Cavani megmutatta, hogy a pályán tartózkodik, és gyorsan kialakított, de ki is hagyott két helyzetet.

A hajrában a rettenetesen elfáradó római védelem mellett Hamsík még szépíteni tudott, de a legvégén Fábio Simplício egy hazai védő, Paolo Cannavaro társszerzőségében betalált, eldöntve a három pont sorsát.

Egy igazán élvezetes mérkőzést láthattunk a két csapattól, az összecsapás méltó volt a „Nap derbije" névre – bár ezúttal a szakadó esőben inkább a „kihagyott helyzetek rangadóját" láthattuk. Zseniális megoldások és amatőr hibák váltották egymást a játéktéren, és ebből a furcsa adok-kapokból a szerencsésebb Roma jött ki jobban.

Lazio–Udinese

A 28. percben megszerezte a vezetést az Udinese: Giovanni Pasquale remek bal oldali beadását középen Antonio Floro Flores bevetődve fejelte a hazaiak hálójába. (0–1) Még az első félidőben egyenlített a Lazio: a 43. percben Senad Lulic kapott remek labdát az udineiek tizenhatosánál, majd egy állítás után kilőtte a rövid alsót. (1–1)

A fordulás után bekezdett a fővárosi együttes, s Miroslav Klose góljával előnybe is került: egy bal oldali beadást középen Tommaso Rocchi csúsztatott tovább, a hosszún érkező Klose pedig kapásból tüzelt, lövése egy vendégvédőről a kapuba pattant. (2–1)

A 73. percben jött az újabb fordulat, egyenlítettek a vendégek: Giampiero Pinzi kapott egy remek indítást a jobb oldalon a csereként beálló Antonio Di Natalétól, majd betört a tizenhatoson belülre, s kilőtte a hosszú alsót. (2–2)

A mérkőzés hátralévő részében gól már nem született, így a döntetlennel az Udinese feljött a második helyre a tabellán, a Lazio maradt a negyedik.