Ibrahimovic remekelt, győzött a Milan

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában a címvédő AC Milan hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Cataniát. A piros-feketéknél Zlatan Ibrahimovic remekelt: a svéd válogatott csatár előbb büntetőből gólt szerzett, majd zseniális gólpasszt adott Robinhónak, aki higgadt csel után vette be a szicíliaiak kapuját.

Ibrahimovic öröme: gól és gólpassz a Catania ellen

MILAN–CATANIA

A Milan viszonylag korán, a hetedik percben megszerezte a vezetést: Robinhóval szemben szabálytalankodtak a vendégek a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, melyet Zlatan Ibrahimovic értékesített. 1–0

A mezőnyfölényben játszó milánóiak a 24. percben tovább növelték előnyüket: Ibrahimovic szenzációs hosszú indítását Robinho vette át a Catania tizenhatosának előterében, majd egy higgadt csellel elfektette Guiseppe Belluscit, és mintegy tíz méterről a hosszú sarokba helyezett. 2–0

A 69. minutumban Clarence Seedorf volt eredményes (3–0), három perccel később pedig Gianluca Zambrotta lőtt szemfüles gólt. Alberto Aquilani szabadrúgását rossz helyre ütötte a vendégek kapusa, a rutinos hátvéd mintegy hét méterről könnyedén helyezte a hálóba a labdát, ezzel beállította a végeredményt. 4–0

UDINESE–SIENA

Az Udinese a Milannál is korábban, a második percben előnybe került, méghozzá a Siena ellen Dusan Baszta találatával. A 27 éves szerb hátvéd második gólját szerezte az idényben.

A fordulás után a 64. percben a Serie A góllövőlistáját hét találattal vezető Antonio Di Natale volt eredményes Pablo Armero átadásából, így kétgólosra hízott a hazaiak előnye.

A 77. percben a csereként beálló Francesco Bolzoni szépített, kialakítva a végeredményt. Az Udinese győzelmével élre állt a táblázaton. A friuliak először kaptak gólt hazai pályán a bajnokság során, de megőrizték így is otthoni százszázalékos mérlegüket.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Cesena–Lecce összecsapás első félideje alatt nem emelkedett a szurkolók vérnyomása, a másodikban már annál inkább. Az 56. percben dél-amerikai összjáték végén megszületett a vendégek vezető találata: Carlos Grossmüller passzát Juán Cuadrado váltotta gólra, majd két perccel később a kolumbiai Luis Murielt kiállította a játékvezető.

A Chievo a 66. percben szerezte meg a vezetést a Fiorentina ellen Luca Rigoni révén, a firenzeiek nem tudtak válaszolni, így a hazaiak mind a három pontot begyűjtötték.

A bajnokságot hatpontos levonással kezdő Atalanta Denis találatával győzte le a Cagliarit hazai pályán, az argentin csatár hetedik gólját szerezte a Serie A 2011–2012-es kiírásában, amivel tapad Di Nataléra.

A Laziónak is egy csereember szállította a győzelmet: Guiseppe Sculli néhány perccel a hármas sípszó előtt talált be a Parma kapujába.

SERIE A
11. FORDULÓ
AC Milan–Catania 4–0 (Ibrahimovic 7. – 11-esből, Robinho 24., Seedorf 69., Zambrotta 72.)
Atalanta–Cagliari 1–0 (Denis 80.)
Cesena–Lecce 0–1 (Cuadrado 56.)
Chievo–Fiorentina 1–0 (Rigoni 66.)
Lazio–Parma 1–0 (Sculli 85.)
Udinese–Siena 2–1 (Baszta 2., Di Natale 64., ill. Bolzoni 77.)