A Roma a hajrában nyerte meg a novarai bajnokit

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában az AS Roma a hajrában szerzett két góllal kerekedett vendéglátója, az újonc Novara fölé. A fővárosiak negyedszer győztek, ötödik idegenbeli fellépésük során másodszor. A kieső helyen álló Novara ötödször kapott ki, ötödik hazai mérkőzésén második alkalommal.

Bojan Krkic gólja mozdította el a holtpontról Novarában az AS Romát

Az első félidőben hiába játszott mezőnyfölényben a Roma, játékából az átütőerő, helyzeteiből a gólveszély hiányzott. A Novara pedig udvarias házigazdaként teret adott a vendégek próbálkozásaihoz, és csak a felvonás hajrájában hitte el, hogy többre is hivatott, mint a tisztes vereségre, vagy az önfeláldozó pontszerzésre. Más kérdés, a vendéglátók sem jutottak egyről a kettőre, pontosabban nulláról az egyre. A játékrész zárásaként Taddei emelt, lőtt távolról, lövése kevéssel suhant el a kapu bal felső sarka mellett, pedig a kicsit kint álló novarai kapus, Alberto Fontana már verve volt.

A szünet után koncentráltabb Roma futott ki a pályára, amely közelebb is járt a gólszerzéshez, de helyzetkihasználás tekintetében mintha el lettek volna átkozva a vendégek. Ezt az átkot a holland légiós, Maarten Stekelenburg törte meg, aki egy óriási hazai helyzetben mentett bravúrral. Riccardo Meggiorini tört előre harcosan a jobb szélen, lerázta védőjét, majd a tizenhatoson belülre érve ballal, laposan a hosszú, jobb alsót vette célba. Stekelenburg viszont szögletre tornázta a lövést. Más kérdés, ha Meggiorini nem önző és középre passzol a támadást kísérő társnak, akkor a holland bravúrja sem mentette volna meg a góltól a fővárosiakat.

Ami nem sikerült itt, összejött ott. A 73. percben nem szabadult fel a hazai tizenhatos, Miralem Pjanic megküzdött a labdáért, majd a védővonal mögé emelt, ahol a berobbanó Bojan Krkic négy méterről kapásból a hazai kapuba lőtt (0–1).

A gól nem sokkolta a hazaiakat, Filippo Porcari 17 méterről leadott lövése a jobb kapufa tövén csattant. A mérkőzés a 76. percben dőlt el, amikor Pjanic bal oldali szögletét a rövidre jól érkező fejelte a kapuba Pablo Osvaldo (0–2). Innen már nem volt visszaút. A spanyol légiós a harmadik gólját szerezte, az argentin születésű, de olasz válogatott támadó – akit nyáron az Espanyoltól vettek meg – ötödször volt eredményes.

A Palermo hazai pályán 3–1-re nyert a Bologna ellen. A szicíliai csapatnak ez volt az ötödik mérkőzése otthon a Serie A jelenlegi szezonjában, és eddig még egy vendége sem távozott ponttal a Renzo Barbera Stadionból.  A Bologna elleni sikerből góllal vette ki a részét az argentin Matías Silvestre, aki a most futó és az előző idényt figyelembe véve a legeredményesebb védőnek számít az olasz élvonalban hét találattal.

SERIE A
11. FORDULÓ
Novara–AS Roma 0–2 (Krkic 73., Osvaldo 76.)
Palermo–Bologna 3–1 (Zahavi 13., M. Silvestre 52., Ilicic 75., ill. G. Ramírez 87.)