Di Natale a második helyre lőtte az Udinesét

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) tizedik fordulójában az Udinese hazai pályán, Antonio Di Natale találatával 1–0-ra legyőzte a Palermót, ezzel feljött a második helyre a tabellán. A Fiorentina küzdelmes meccsen gyűrte le a Genoát, a Bologna az Atalanta elleni sikerével megelőzte az éllovas Juventustól kikapó Intert.

Di Natale ismét sikerre vezette az Udinesét

A bajnokságot hatpontos levonással kezdő Atalanta jól kezdett a Bologna otthonában: az argentin gólvágó, Gustavo Denis már a 7. percben előnyhöz juttatta csapatát bajnokságbeli hatodik találatával. A félidő hajrájában a hazaiak büntetőt kaptak, amelyet Marco di Vaio értékesített, ezzel 1–1-re módosította az eredményt – s tizenöt bajnoki után először szerzett gólt.

A fordulás után a büntetőt kiharcoló Gastón Ramírez talált be a 48. percben, majd az uruguayi futballista húsz perccel később gólpasszt adott Simone Loriának, aki beállította a 3–1-es végeredményt.

A Fiorentinára nehéz mérkőzés várt a Genoa ellen. A firenzeiek többet támadtak az első játékrészben, s a 41. percben tetszetős támadás végén a vezetést is megszerezték: remek összjáték után Manuel Pasqual tálalt Andrea Lazzari elé, aki állítgatás nélkül a jobb alsóba helyezett, s mint később kiderült, ez a gól három pontot ért csapatának.

A Lecce a 32. minutumban Rodney Strasser góljával került előnybe a Novara ellen, ám még a szünet előtt Marco Rigoni büntetőből egyenlített, így a kiesés elől menekülő gárdák egy-egy ponttal gazdagodtak.

A Parma szintén egy argentin futballista révén került előnybe a Cesena ellen: Gabriel Paletta a 41. percben talált a kapuba, ezzel megszerezte első gólját a Parmában bajnoki mérkőzésen. A második félidőben egy újabb hazai hátvéd, Alessandro Lucarelli is eredményes volt, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

Az Udinese akarata érvényesült a Palermo elleni hazai összecsapáson, s a mezőnyfölényt Antonio Di Natale váltotta gólra: Dusan Basta bal oldali beadására érkezett remekül az olasz válogatott támadó, lövésébe hiába ért bele a szicíliai kapus, a labda a kapuban landolt.

SERIE A
10. FORDULÓ
Udinese–Palermo 1–0 (Di Natale 38.)
Fiorentina–Genoa 1–0 (Lazzari 41.)
Bologna–Atalanta 3–1 (Di Vaio 45+3. – 11-esből, Ramírez 48., Loria 68., ill. Denis 7.)
Lecce–Novara 1–1 (Strasser 32., ill. Rigoni 44. – 11-esből)
Parma–Cesena 2–0 (Paletta 41., Lucarelli 71.)