A Napoli ellen lett meg a „Raniéra” első veresége

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában a tavalyi idény ezüst- és bronzérmese találkozott az Inter–Napoli rangadón. A három pontot némi meglepetésre a nápolyiak gyűjtötték be, mégpedig három gólt szerezve.

A Napoli végül elbánt az Interrel

„A Napoli nagyszerű dolgokat visz véghez a Bajnokok Ligájában. Láttam a manchesteri meccset, amelyen a nápolyiak védekeztek, majd jól kontráztak. A Villarreal ellen remekül kezdtek, megmutatták, hogy győztes mentalitásuk van. Az Inter versenyben van a scudettóért, még ha a tabella nem is ezt mutatja jelenleg, s a nápolyi együttes az egyik legfőbb riválisunk" – fogalmazott Claudio Ranieri a találkozó előtt.„

A Juventus, a Milan, a Napoli és az Inter a legerősebb az olasz bajnokságban, azonban nem tudom, mi lesz a végső sorrend. A Napoli a bajnoki címért folyó küzdelemben az egyik legfőbb rivális, értékes játékosokat vásárolt a közelmúltban. Edinson Cavani fontos része a csapatnak, hiszen rengeteg gólt szerez" – utalt honfitársára az Inter támadója, Diego Forlán, aki bokasérülése miatt kis híján nem lépett pályára a mérkőzésen. Rajta kívül az Internél Wesley Sneijder, Thiago Motta, Ivan Córdoba, Emiliano Viviano is sérült, Andrea Poli erőnléte még nem megfelelő, Andrea Ranocchia eltiltását töltötte, felépült viszont a Dejan Sztankovics, Maicon, Giampaolo Pazzini trió.

A másik oldalon a „rettegett" Cavani is maródi lett, mellette a Miguel Britos, Blerim Dzemaili kettős is a lelátón rekedt.

„Ugyan, Cavani nélkül is megverjük az Intert" – öntött lelket játékosaiba a Napoli-mester, Walter Mazzarri, és osztotta véleményét az a Luigi Simoni is, aki mindkét gárda élén állt már korábban.

A találkozó előtt is elszántabb Inter kezdte jobban a találkozót, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani: Forlán előbb bődületes lyukat rúgott egy elé hulló ajándéklabdánál, majd javított némileg egy centikkel mellé szálló 19 méteres lövéssel. Mivel elmaradtak a további Inter-rohamok, feljebb tolta harcállásait a Napoli, de az utolsó (ún. „gyilkos") vagy azelőtti passzok rendre rosszul sültek el.

A félidő közepére a langymeleg gurigázást elharapózó füttykoncerttel jutalmazta az „ezerfejű", ennek hatására fel is éledt az Inter, de csak egy lesgólig (Giampaolo Pazzini) jutott. A vendégek a bal szélen, a sokat támadó védő, Maicon helyén próbáltak meg kontrázni, de az interes védők ráéreztek, hogy a kék mezesek közül Juan Zúnigát nyugodtan hagyhatják lőni-fejelni. A félidő vége újfent unalmasra sikeredett, csak a bosszantó technikai bakik hoztak víg pillanatokat a játékba.

A 41. percben aztán felbolydult a méhkas: Joel Obi fellökte még a 16-os jobb oldala előtt Christian Maggiót, amiért megkapta második sárgáját, a Napoli pedig egy büntetőt. A 11-es Marek Hamsík a bal sarok felé lőtte, Júlio César azonban ráérzett erre, és kiütötte a labdát, de a leghamarabb eszmélő és szerencsésen helyezkedő védő, Hugo Campagnaro a hálóba küldte azt. 0–1

1968, Harald Nielsen

A félidő végére kezdtek elszabadulni az indulatok, majd némi játékot és lökdösődést követően – mielőtt még komolyabban inzultálták volna – Gianluca Rocchi lefújta az első játékrészt, aztán felküldte a lelátóra Ranierit.

A második játékrész elején még nehezebb helyzetbe került az Inter, amikor a csereként beálló Giuseppe Mascara indítását lefülelte ugyan Nagamoto Juto, de addig várt kifutó kapusára, hogy Christian Maggio megelőzte őt, és a 16-osról Júlio César fölött a hálóba ívelt. 0–2

Jó tíz minutummal később, a 66. percben Hamsík előkészített egy mérkőzéslabdát az elképesztően sokat futó Zúnigának, ám a kolumbiai öt méterről a milánói éjszakába bombázott a háló helyett.

A 75. percben Marek Hamsík már nem bízta másra: az Ezequiel Lavezzitől kapott forintos labdát 13 méterről a kifutó Júlio César mellett higgadtan a kapu közepébe helyezte. 3–0

Bevált a mérkőzés előtti Mazzari-jóslat. A hátralévő időt ügyesen kivédekezte a Napoly a padlót fogó, de szédülten is támadgató Inter ellen: három gól, három pont volt a nápolyiak zsákmánya ma este.

A hazaiak első vereségüket szenvedték el a „Raniérában", azaz amióta Ranieri leült a kispadra.