Könnygáz, kiállítás és Milan-siker Genovában

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának nyitó mérkőzésén az AC Milan Zlatan Ibrahimovic büntetőgóljával, valamint Antonio Nocerino találatával idegenben 2–0-ra legyőzte a Genoát. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy az első félidőben a beszivárgó könnygáz miatt félbe kellett szakítani egy időre az összecsapást, valamint, hogy az első vendéggól előtt Kaha Kaladzét a második sárga lapja után kiállította Domenico Celi játékvezető.

Ibrahimovic gólja törte meg a jeget

A forduló előtt második helyen álló vendégek már a kezdést követően magukhoz ragadták a kezdeményezést, és már 2. percben helyzetet alakítottak ki, Nocerino elől azonban Rossi az utolsó másodpercben menteni tudott.

Még mindig nem jártunk az első negyedóránál sem, amikor előbb Robinho 20 méteres lökete zúgott el a léc felett, majd a mérkőzés első ziccerénél Ibrahimovic indítása után Nocerino közeli próbálkozásánál védett bravúrral Frey.

A 16. percben sajnálatos közjáték zavarta meg a mérkőzést, a helyi rendőrség a stadionon kívül oszlatta a tömeget könnygázzal, ami a szél segítségével bejutott a nézőtérre is, így a játékvezető megszakította a mérkőzést, és negyedórára az öltözőbe vonultak a játékosok.

Ez sem hátráltatta ugyanakkor a milánóiakat, és futószalagon dolgozták ki a helyzeteket, előbb a 22. percben Boateng fordult le emberéről, majd lőtt a 16-oson túlról a bal alsó sarok mellé, majd az első fél óra végéhez érve Nocerino másolta le tettét, majd Ibrahimovic átlövését védte Frey mielőtt a svéd passza után Ambrosini nagy helyzetben elesett a 16-oson belül.

A 33. percben láthattuk az első nagy hazai lehetőséget, Veloso szabadrúgását Amelia a léc fölé paskolta, majd egy védelmi hibát követően ismét a portugál középpályás került helyzetbe, éles szögből leadott lövése azonban a kapu előtt keresztben szállt el.

A második játékrész elején előbb ember-, majd gólhátrányba kerültek a hazaiak: a korábbi Milan-játékos Kaladze rúgta fel Ibrahimovicot (amiért megkapta második sárgáját), a megítélt büntetőt pedig a sértett vágta nagyon magabiztosan a léc alá (0–1).

Az első óra végéhez közeledve Robinho megismételte a Barcelona elleni mérkőzésen elővezetett bravúrját, és 2 méterről, az üres kapu fölé pörgetett Aquilani zseniális labdaszerzése, majd passza után, amire negyedórával később kis híján ráfázott a Milan, Rossi húzta sarokkal kevéssel a jobb alsó sarok mellé 5 méterről a labdát.

A 79. percben végleg eldőlt az összecsapás, Boateng cselezgetett a 16-oson belül a bal oldalon, majd középre adása után Nocerino két méterről az üres kapuba belsőzött (0–2).

A hátralévő időben még egy Nocerino lövést jegyezhettünk fel, Frey ezúttal védeni tudott, a piros-feketék így végül 2–0-s sikerrel vették az akadályt, és a három pontnak köszönhetően átvették a vezetést a vasárnap Cesenát fogadó Juventustól.