A Milan háromgólos hátrányból nyert, Boateng triplázott

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójában a szünetben még háromgólos hátrányban lévő címvédő AC Milan a fordulást követően Kevin-Prince Boateng 14 perc alatt szerzett mesterhármasával egyenlített, majd a hajrában Mario Yepes fejesével már fordított is, s ezzel nyert a Lecce vendégeként. A gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján vasárnap délelőtt balesetben életét vesztő olasz Marco Simoncelli emlékére a mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött.

Kevin-Prince Boateng (középen) az előző bajnoki idényben 26 bajnokin szerzett összesen három gólt,míg Leccében ugyanehhez elég volt neki 14 perc is

A kezdőcsapat felállásából semmilyen előzetes jel nem utalt arra, milyen fokú vesszőfutás vár a milánóiakra az első félidőben. Sőt, a Robinho, Zlatan Ibrahimovic, Antonio Cassano alkotta támadótrió azt sejttette, itt bizony a hazai védelem lesz foglalkoztatva, méghozzá elég intenzíven. Miután azonban a vendégek középpályája gyakorlatilag testületileg mondott csődöt – a támadásokat nem tudták segíteni, védekezni pedig „elfelejtettek” –, a Milan a szünetre háromgólos hátrányba került.

A negyedik percben az uruguayi Carlos Grossmüller jó ütemű, jobb oldali beadására 34 éves honfitársa, Guillermo Giacomazzi érkezett remekül, és a hálóba csúsztatta a labdát (1–0). A 30. percben a nem éppen nyeretlen kétévesként pályán lévő milánói kapus, Christian Abbiati hozta nehéz helyzetbe övéit. Előbb egy bal oldali szögletet ejtett ki – már a kezében volt a labda! –, majd jóvá akarta tenni a hibáját, de csak asszisztálhatott Daniele Corvia műeséséhez, amelyet szépen „megevett” a játékvezető: Sebastiano Peruzzo büntetőt ítélt, és a Milan által a szezon elején a Leccének kölcsönadott Massimo Oddo biztosan gólra váltotta azt (2–0).

A második találat, főként annak körülménye megzavarta az addig sem biztos lábakon járó vendégeket, akiknek védelme a 37. percben összehozta a hazaiak harmadik találatát. Két Lecce-játékos kavarta meg a felszabadítást többször elvétő milánóiakat, majd amikor Luca Antonini a tizenhatosnál elrúghatta volna a labdát, picit meglökték, így végül az amúgy lesen helyezkedő Grossmüllerhez passzolt. Ellenféltől kapott labdánál viszont nincs les, de volt gól: a középpályás higgadtan értékesítette az ajándékba kapott ziccert (3–0).

A szünetben a lombardok szakvezetője, Massimiliano Allegri kettős cserével próbálta rendezni a sorokat, ami – vélhetően az öltözőbeli „fejmosással” együtt – gyorsan eredményre vezetett. A 49. percben a kispadról érkezett Alberto Aquilani passzát a kaput pár perc alatt akkor már harmadszor(!) veszélyeztető Kevin-Prince Boateng lőtte nyolc méterről a bal felsőbe (3–1). Nem bírta elviselni a szünet utáni óriási Milan-nyomást a Lecce, Boateng pedig egymaga többet mutatott, mint az első félidőben a komplett vendégcsapat. És akkor még rá is tett egy-két lapáttal! Az 54. percben egy visszagurított labdát 19 méterről, a balösszekötő helyéről jobb külsővel vágott be a rövid, jobb felsőbe (3–2), majd a 63. percben egy szabadrúgás utáni lecsorgót – amelybe fejjel ő tolt bele – bombázott a bal alsóba, a hazai kapus, Massimiliano Benassi már csak a gólvonalon túlról kotorta ki a labdát (3–3).

A három méretes pofon után összekapta magát a Lecce, de továbbra is a Milan játszott mezőnyfölényben és kapura veszélyesen. Újabb gólig viszont a hajráig kellett várniuk utóbbiaknak, igaz, azzal három ponthoz jutottak. A 83. percben a hazai kapu egy szöglet után nem szabadult fel, Cassano bal oldalról középre visszaemelt labdáját pedig a hosszú oldalon nagy lendülettel érkező Mario Yepes fejelte be a hálóba (4–3).

Harmadik mérkőzését nyerte meg a Milan, a harmadik idegenbeli fellépésén két vereség után az elsőt. A kieső helyen álló Lecce ötödször kapott ki, és a negyedik hazai mérkőzésén is pont nélkül maradt. A Milan ezzel a sikerrel megszakította a 2002 óta tartó rossz sorozatát, ugyanis azóta nem sikerült győznie Leccében.

A triplázó Kevin-Prince Boateng az előző bajnokságban 26 mérkőzésen szerzett három gólt, míg ugyanezt most már a szezonbeli harmadik bajnokiján összehozta a nem éppen a gólerős játékáról ismert középpályás, ráadásul 14 perc alatt...

SERIE A
8. FORDULÓ
Lecce–Milan 3–4 (Giacomazzi 4., Oddo 30. – 11-esből, Grossmüller 37., ill. K-P. Boateng 49., 54., 63., Yepes 83.)