A Juventus kétszer engedte ki a kezéből a meccset

A Juventus hiába vezetett kétszer is, a Genoa elvitte az egyik pontot Torinóból (2–2) az olasz labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén.

Andrea Pirlo (jobbra) és Alexander Merkel egyaránt adott gólpasszt a szombat esti meccsen

A Genoát nem túl jó passzban érte a torinói erőpróba, és ezt néhány perc elteltével nem csupán az előző három forduló mérlege (két vereség, egy döntetlen), hanem az aktuális állás is igazolta. A 6. percben Andrea Pirlo végzett el szögletrúgást jobbról, a lövésre felkínált labdát Claudio Marchisio 18 méterről kapura küldte, Alessandro Matri a kapu előtt beleszúrt – vezetett a Juventus. 1–0

A „zebrák” lendületben maradtak, ezt azonban csak néhány újabb szöglet érzékeltette. Lassacskán lábra kapott a Genoa, többet birtokolta a labdát, és a 31. percben ki is egyenlített: Alexander Merkel robogott el a bal oldalon, beadása meglepően őrizetlenül találta Marco Rossit, aki okos fejessel a kapu jobb oldalába küldte a labdát. 1–1

Ha valakire, Rossira éppenséggel felkészülhettek volna a torinói védők. A támadó csak a Juventus ellen szerzett egynél több gólt a Serie A-ban – a szombati már a negyedik volt. 2001-ben az első élvonalbeli gólja is a „zebrák” hálójában akadt meg, a mostani meg kifejezetten érett, hiszen ez volt Rossi 200. élvonalbeli mérkőzése – hogyan is ünnepelhetett volna méltóbban?!

Talán ha rúg vagy fejel még egyet. Legközelebb azonban nem neki, hanem Merkelnek volt gólszerzési lehetősége – már a második félidő pergett, amikor a fiatal német akrobatikus mozdulattal helyezett alig a kapu mellé.

Kisvártatva aztán lett egy duplázója a meccsnek, csakhogy nem Rossi, hanem Matri, a szünet után újra nagyobb sebességre kapcsoló Juventus gólzsákja. Mirko Vucsinics tört jobbról középre, bepasszolt labdáját Pirlo átlépte, Matri átvette, majd 12 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 2–1

Matrinak eddig egy gólja volt ebben a szezonban, dupláznia harmadszor sikerült a Juventusban – tavasszal a nem sokkal korábban elhagyott régi klubja, a Cagliari, valamint a Cesena ellen talált be kétszer a kapuba.

Ahhoz azonban, hogy gólja győzelmet érjen, kellett volna némi szerencse is. A 63. percben ez még megvolt, hiszen Rossi beadása után Merkel a lécre fejelte a labdát. Öt perccel a rendes játékidő lejárta előtt azonban Juraj Kucka lefejelt labdájánál a másik genovai cserejátékos, Andrea Caracciolo gyorsan eszmélt, és védőjét, valamint Marco Storatit megelőzve közelről a hálóba emelt. 2–2

A Juventus sorozatban negyedszer győzhette volna le a Genoát – nem tette, így hiába őrizte meg veretlenségét (ehhez a lefújás előtt Storari kapusra is szüksége volt), az Udinese vasárnap az újonc Novara legyőzésével átveheti tőle a vezetést a tabellán, sőt további csapatok is elébe ugorhatnak.

SERIE A
8. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Juventus–Genoa 2–2 (Matri 6., 58., ill. M. Rossi 31., Caracciolo 85.)
Korábban közölt eredmény
Fiorentina–Catania 2–2 (Jovetics 20., 61., ill. Delvecchio 43., Barrientos 82. )