A Milan gálázott, az Inter ráfaragott, nőtt az előny

A Milan hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Koman Vladimirral és Laczkó Zsolttal felálló Sampdoriát, az Inter eközben 2–0-ra kikapott Parmában az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szombat késő esti programjában. A két milánói vetélytárs között immár nyolc pont a különbség a tabellán.

Clarence Seedorf szabadrúgásból lőtt gólja tette sínre a Milan gépezetét

MILAN–SAMPDORIA 3–0

Laczkó Zsolt és Koman Vladimir egyaránt kezdőként kapott szerepet (és végig a pályán is maradt) a február közepe óta nyeretlen Sampdoriában, amely igen nehéz erőpróbának nézett elébe Milánóban. A genovaiak kezdetben egyenrangú partnerek voltak, sőt először a hazai sorok tűntek megbomlani: még húsz perc sem telt el a mérkőzésből, amikor kapuscserére kényszerült a Milan.

A helyét Ameliának átadó sérült Abbiati azonban még be sem ért az öltözőbe, amikor előnybe került a Milan. A 20. percben Seedorf végzett el szabadrúgást a balösszekötő helyéről, labdája elsuhant a kéttagú sorfal mellett, majd a kapus előtt lepattanva a hosszú alsó sarokban kötött ki. 1–0.

Ugyan a Milan a szünet előtt még egy fontos emberét elveszítette sérülés miatt (Alexandre Pato a jelek szerint újra izomsérülést szenvedett), semmi sem utalt arra, hogy a genovaiak képesek lesznek fordítani. Aztán a második félidő elején majdhogynem matematikailag is eldőlt a meccs.

Előbb a csereként beálló Antonio Cassano talált be volt csapatának tizenegyesből (a büntetőt Volta kezezése eredményezte, 2–0), majd nem sokkal később Robinho fejelt a kapuba, miután a másik két gólszerző, Seedorf és Cassano kihagyhatatlan helyzetet teremtett a számára. 3–0.

A végére a sérüléséből felépülő Andrea Pirlo is beszállt a Milanba, és hogy teljes legyen az örömmámor a Giuseppe Meazza Stadionban, még a lefújás előtt megérkezett az egy időben játszott másik mérkőzés végeredménye:

PARMA–INTERNAZIONALE 2–0

Nagyjából amikor a Milan megszerezte a vezetést, kis híján betalált az Inter is, méghozzá ugyancsak szabadrúgásból: Dejan Sztankovics lövése a két kapufa találkozásánál csattant. Hamarosan újra Sztankovics veszélyeztetett, távoli lövését Mirante nagy bravúrral védte.

S bár addig a vendégek támadtak többet, a 35. percben megszerezte a vezetést a Parma. Az Inter védői már a jobbról középre lőtt labda útját is érthetetlen nyugalommal szemlélték, aztán a balról visszatett passznál hárman is mozdultak, csakhogy csigalassúsággal, így a berobbanó Giovinco ballal a jobb alsóba lőhetett. 1–0.

Innentől fogva az volt a kérdés, hogy a héten a BL-ből kipenderített fekete-kékekben lesz-e erő a fordításra. Nem volt, sőt meddő próbálkozásaik közepette Amauri közeli lövéssel meg is pecsételte sorsukat. 2–0.

A végére még Hernán Crespo is beállt a hazaiakhoz, az őszülő argentin majdnem össze is mókázott egy harmadik gólt – bravúros lövése nyomán egy védőről szögletre pattant a labda –, de a bennmaradásért harcoló Parmának kettő is bőven elég volt ezen az estén. A vereséggel az Inter alighanem végleg lemondhat bajnoki címe megvédéséről.

33. FORDULÓ
Milan–Sampdoria 3–0 (Seedorf 20., Cassano 54. – 11-esből, Robinho 62.)
Parma–Internazionale 2–0 (Giovinco 35., Amauri 86.)
Korábban közölt eredmény
Roma–Palermo 2–3 (Totti 20. – 11-esből, Vucsinics 92., ill. Pinilla 43. – 11-esből, A. Hernández 84., 90.)