A Milan a második félidőben bedarálta a Sienát

A Milan hazai pályán könnyed győzelmet aratott a Siena ellen az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalának 16. fordulójában. A mérkőzésen jóval többet támadó piros-feketék góljait Antonio Nocerino és Zlatan Ibrahimovic szerezte.

Ibrahimovic is betalált

A Milan a legutóbbi három hazai bajnokiján egyaránt négy-négy góllal terhelte meg az ellenfelek kapuját. A Parma, a Chievo és a Catania szenvedte meg a piros-feketék jó formáját. Ráadásul a milánóiak a legutóbbi négy hazai meccsükön mindössze egy gólt kaptak – és 15-öt szerezek.

Az előjelek tehát nem sok jóval kecsegtettek az ezúttal a San Siróba látogató Sienának. A várakozásoknak megfelelően természetesen a Milan lépett fel kezdeményezően a találkozó elején.

A 15. percben Zlatan Ibrahimovic szépen vette át a labdát a tizenhatoson belül, de csak a kapu fölé lőtt. Nem sokkal később a másik oldalon Francesco Bolzoni puskázott el egy nagy lehetőséget. Az egyetlen vendég próbálkozás mellett több helyzetük is volt a hazaiaknak, a 39. percben például Clarence Seedorf rövidbe tartó lövésére ért oda Zeljko Brkic kapus.

Az első félidő egyértelműen a hazaiaké volt. A Milan már-már nyomasztó mezőnyfölényben futballozott, a hazai csapat 70 százalékban birtokolta a labdát, gólt azonban nem szerzett.

A játék képére jellemző adat, hogy az első félidőben a Siena-játékosok közül a legtöbb – egészen pontosan 21 – jó passza Franco Brienzának volt. A Milanban valamennyi mezőnyjátékos több sikeres átadással büszkélkedhetett...

A második játékrész előtt azonban nem számított jó előjelnek, hogy a Milan a legutóbbi öt bajnokijából, amelyen a félidőben gól nélküli döntetlenre állt, mindössze egyet nyert meg. Ezúttal viszont mindenképp a három pont megszerzése lebegett Massimiliano Allegri játékosainak szeme előtt.

Az 54. percben pedig már nem volt kegyelem a Siena számára, megszerezte a vezetést a Milan. Robinho készítette le a labdát Antonio Nocerinónak, aki futtából, a tizenhatos vonalától kilőtte a bal alsó sarkot (1–0). Nocerino 6. gólját szerezte a szezonban. A futballista az előző öt idényében jutott el fél tucat találatig.

Nem egészen tíz perccel később végleg eldőlt a három pont sorsa, amikor is Zlatan Ibrahimovic büntetőből megduplázta a Milan előnyét (2–0).

A folytatásban már nem forgott veszélyben a hazaiak győzelme. Végül a Milan 2–0-ra győzött.

A másik esti mérkőzésen a Fiorentina Alberto Gilardino góljával sokáig győzelemre állt az Atalanta ellen, a bergamóiak azonban a 81. és a 86. percben szerzett találattal megfordították a mérkőzés. Sztevan Jovetics viszont végül megmentett egy pontot a hazaiaknak.

SERIE A
16. FORDULÓ
Milan–Siena 2–0 (Nocerino 54., Ibrahimovic 64. – 11-esből)
Fiorentina–Atalanta 2–2 (Gilardino 9., Jovetics 90., ill. Masiello 81., Denis 86.)