A Juventus 3-0-ra legyőzte a Palermót és átvette a vezetést

A Juventus sima hazai győzelemmel vette át a vezetést a labdarúgó Serie A-ban: a torinóiak a Palermót verték meg 3–0-ra a vasárnap délutáni „húzómeccsen”, így jobb gólkülönbségükkel megelőzték a Laziót. A 12. fordulóban elszenvedte második vereségét a bajnokságban az Udinese, a Chievo elvette a Catania hazai veretlenségét.

Könnyed győzelemmel az élre: a Juventus a Palermo „megfegyelmezésével” vette át a vezetést a Serie A-ban

Torinóban csak Giorgio Chiellinin múlt, hogy a Juventus nem szerzett már a mérkőzés legelején vezetést, a válogatott védő Andrea Pirlo beadására bólinthatott volna rá, ehelyett viszont a labda kapu mellé pattant róla. A következő lehetőség Claudio Marchisióé volt, aki mellélőtt egy elé kiütött labdát, a 9. percben viszont már a Palermo is feljegyezhetett egy nagy helyzetet. Egy jobb oldalról átívelt labdánál nagyon rosszul tolódott a Juve védelme, a labda Josip Ilicic elé került, aki éles szögből, kemény lövéssel tesztelte Buffont.

A 20. percben aztán a Palermo kitehette az ablakba a nagy helyzetét, ugyanis egy szép bal oldali Chiellini-beadás után az üresen felugró Simone Pepe a hálóba fejelt – a támadónak rutinmunka volt ez, vezetést szerzett a Juventus.

A szünetig fel lehetett jegyezni még egy Pirlo-kapufát (Corvasz csak nézett és drukkolt…), egy Lichtsteiner-oldalhálót, no meg a szicíliaiak részéről még két Ilicic-helyzetet, de Buffon egyszer jól jött ki és szerelt, egyszer pedig kiütötte a labdát.

Az első félidő eleje még csak Juve-ziccert hozott, a második eleje már Juve-gólt is: Lichtsteiner készített elő, Matri pedig remekül fejezte be az akciót – 2–0, tuti, hogy a palermóiak nem ezt beszélték meg a szünetben…

Innen már sima volt: a 65. percben újabb gólt szereztek a „zebrák”, méghozzá nagyon szépet: Vucsinics passzolt középre balról, Alessandro Matri átlépte a labdát, Marchisio pedig teljesen üresen jött a hosszún, és higgadtan a hálóba lőtt. Már nem nagyon volt miért harcolni, a Juventus kímélő üzemmódban is betalálhatott volna még, a Palermo pedig megadta magát – a Juve magabiztos és megérdemelt győzelemmel vette át jobb gólkülönbségének köszönhetően a vezetést a Serie A-ban.

Az élcsoport tagjai közül az Udinese a Parmánál vizitált, és Jonathan Biabiany gólja után a második félidő derekán hátrányba került, majd el is vesztette a meccset – Sebastian Giovinco a 76. percben tizenegyesből döntötte el a találkozót. Az Udinese egymásután másodszor kapott ki idegenben (legutóbb a Napolitól, szintén 2–0-ra), a friuliaknak ez a két vereségük van a bajnokságban.

A szezonban eddig kitűnően teljesítő bergamói Germán Denis kétszer is (egyszer büntetőből, egyszer akcióból) betalált Sienában, a hazaiak egy Gaetano d'Agostino-tizenegyessel és a hajrában egy Alessandro Gazzi-góllal válaszoltak. Az Atalantát bosszanthatja a kései pontvesztés, viszont Denis kilenc találattal átvette a vezetést a góllövőlistán.

A hazai pályán a forduló előtt még veretlen Catania a Chievóval csapott össze, a veronaiak Sergio Pellissier tizenegyesgóljával vezetést szereztek, majd nyertek is: a Catania Francesco Lodi révén elpuskázott egy tizenegyest, ezt Paolo Sammarco góllal büntette, Almirón pedig már csak szépíteni tudott – a Chievo nem kis fegyvertényt hajtott végre!

Az újonc Novara a 43. percben emberelőnybe került a Genoa otthonában – Luca Antonelli kapott levonulási parancsot –, de ezt nem tudta kihasználni, és a végén előbb a létszám egyenlítődött ki (Riccardo Meggiorini egy gyors sárga-piros kombinációval küldette magát az öltözőbe), majd Miguel Veloso megszerezte a hazaiak győztes találatát a 86. percben.

A legkorábbi vasárnapi bajnokin a Cesena Marco Parolo hajrában szerzett bombagóljával jutott három ponthoz a Bologna vendégeként. A küzdelmes mérkőzésen a döntetlen inkább megfelelt volna a játék képének, de egy váratlan, távoli átlövéssel a vendégek győztek. A sereghajtó Cesena első győzelmét aratta a szezonban, idegenben négy vesztes mérkőzése után először szerzett pontot, mindjárt hármat. A Bologna hetedik vereségét szenvedte el, ötödik hazai fellépésén a negyediket.

SERIE A
12. FORDULÓ
Genoa–Novara 1–0 (Veloso 86.)
Parma–Udinese 2–0 (Biabiany 68., Giovinco 76. – 11-esből)
Siena–Atalanta 2–2 (D'Agostino 44. – 11-esből, Gazzi 87., ill. Denis 15. – 11-esből, 53.)
Catania–Chievo 1–2 (Almirón 68., ill. Pellissier 45. – 11-esből, Sammarco 73.)
Juventus–Palermo 3–0 (Pepe 20., Matri 48., Marchisio 65.)