Kétgólos előnyt herdált el a Juventus

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójának záró mérkőzésén a Juventus hazai pályán 2–2-es döntetlent ért el a Catania ellen. A „zebrák" Alessandro Del Piero duplájával kétgólos vezetést szereztek az első félidőben, ám a 81. percben Alejandro Gómez révén szépíteni tudott a Catania, majd a 93. percben Francesco Lodi révén egyenlített is.

Del Piero duplája sem volt elég a Juve győzelméhez

A mérkőzés két Catania-helyzettel indult, előbb Alejandro Gomez, majd Federico Spolli kísérlete kerülte el a hazaiak kapuját. A 7. percben a Juventus előtt adódott nagy gólszerzési lehetőség, Claudio Marchisio azonban a tizenhatoson belülről az oldalhálóba bombázott.

A 13. percben egy tetszetős hazai támadás végén Fabio Grosso remek labdát kapott a bal oldalon, három védő között betört a tizenhatoson belülre, a kivetődő Andújar azonban tisztázni tudott.

A 19. percben megszerezte a vezetést a Juventus: egy szöglet utáni kavarodás után a játékvezető büntetőt ítélt, amely nyomán Alessandro Del Piero a jobbra elvetődő Andújar mellett magabiztosan a bal alsó sarokba vágta a labdát. 1–0

A „zebrák" vezető gólja után magára talált a Catania, és több veszélyes támadást is vezetett. A legnagyobb veszélyt Maxi López jelentette a hazai kapura, lövéseinek azonban rendre útját állta Gianluigi Buffon.

A 38. percben megduplázta előnyét a Juventus: jobb oldali támadás során Milos Kraszics középre adott, és az ügyetlenkedő Catania-védők között érkező Del Piero testéről a labda védhetetlenül pattant a kapuba. 2–0

A gólt követő támadás során kis híján szépített a Catania: Alejandro Gómez 20 méterről leadott életerős lövése a lécen csattant.

A fordulás után a kétgólos hátrányban játszó Catania ragadta magához a kezdeményezést, az 55. percben egy bal oldali szöglet után Adrián Ricchiuti fejese épphogy elkerülte Buffon kapuját.

A 69. percben újabb nagy helyzetet puskázott el a Catania: egy középre adott labdát rossz helyre fejeltek ki a Juventus védői, Alejandro Gómez 20 méterről kapásból lőtt, Buffon bravúrral hárított, a kipattanóra lecsapó Spollit pedig lesen állította meg a játékvezető. A 77. percben a csereként beálló Luca Toni növelhette volna a Juventus előnyét: Kraszics jobb oldali beadását a rutinos támadó 11 méterről fejelte kapura, Andujar azonban bravúrral hárított.

A 81. percben összejött a szépítés a vendégeknek: Gonzalo Bergessio beadására Alejandro Gómez érkezett remekül, és a védőket megelőzve a hálóba vágta a labdát. 2–1

A lefújás előtti másodpercekben szabadrúgáshoz jutott a Catania, és Francesco Lodi Buffon kapujába emelt. 2–2

A Juventus hátránya így már három pont a nemzetközi kupaszereplést érő hatodik helyen álló Romával szemben, míg a Catania előnye két pont a kiesést jelentő 18. Leccével szemben.

SERIE A
34. FORDULÓ
Juventus–Catania 2–2 (Del Piero 19., 38. – az elsőt 11-esből, ill. A. Gómez 81., Lodi 93.)