Rudolfék kikaptak, Vass nem játszott

Nem termett babér a magyar játékosoknak az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának vasárnapi mérkőzésein. Rudolf Gergely ugyan végig a pályán volt, de csapata fontos mérkőzést veszített Cesenában. Vass Ádám nem állt be a Bresciába. Nem született gól Firenzében.

Firenzében a csapatok nem kényeztették el a szurkolókat, az első félidőben ugyanis kevés eseményt jegyezhettünk fel. Ezek között talán egy Cerci-lövés volt a legveszélyesebb az első negyedóra végén.

A szünet után beszállt Alessandro Del Piero, és a Juventus ikonja egyből remek lövéssel vétette észre magát, Artur Borucnak kellett védenie. Még egy Pasqual-lövés volt veszélyes, de gól nem született.

A sereghajtó Bari Cesenában vendégszerepelt, de nem járt sikerrel. Rudolf Gergely végig a pályán volt, de az albán Erjon Bogdani 48. percben szerzett góljával a hazai csapat gyűjtötte be a három pontot.

Vass Ádám a kispadon ülte végig a Brescia genovai fellépését, a lombardiai együttes háromgólos vereséget szenvedett.

Bravúrral mentett pontot a Lecce, amely a 87. percben még kétgólos hátrányban volt, de végül kihozta 3–3-ra a meccset.

SERIE A
33. FORDULÓ
Catania–Lazio 1–4 (Schelotto 46., ill. Hernanes 40., Mauri 56., Floccari 78., Zárate 89.)
Cesena–Bari 1–0 (Bogdani 48.)
Chievo–Bologna 2–0 (Constant 15., Marcolini 83.)
Fiorentina–Juventus 0–0
Genoa–Brescia 3–0 (Rafinha 59., Berardi – öngól 70., Antonelli 94.)
Lecce–Cagliari 3–3 (Meszba 49., Fabiano 87., Corvia 94., ill. Aquafresca 20., 72., Conti 67.)