2011.04.09. 21:37 focistablog

Maicon győzelemre vezette az Intert

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának nyitó mérkőzésén a címvédő Internazionale hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Chievót. A találkozó első találatát Esteban Cambiasso szerezte Maicon átadásából, majd a brazil szélső egy kipattanó labdát vágott a hálóba. A fekete-kékek győzelmükkel feljöttek a második helyre a tabellán, két pont a hátrányuk az éllovas városi riválissal, az AC Milannal szemben.

Az első félidőben esélyeshez méltóan az Internazionale kezdeményezett, előbb a Schalke ellen 5–2-re elveszített Bajnokok Ligája-negyeddöntőn óriási gólt szerző Dejan Sztankovics próbálkozott, majd Giampaolo Pazzini lövése kerülte el a Chievo kapuját.

A vendégeknél a legnagyobb veszélyt a gárda házi gólkirálya, a tíztalálatos Sergio Pellissier jelentette, aki többször is kísérletezett, gólt azonban nem tudott szerezni, így 0–0-s eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünet után újra az Inter ragadta magához a kezdeményezést, és a 66. percben gólra váltotta mezőnyfölényét: Maicon átadása után Esteban Cambiasso lövése egy bevetődő hazai védő lábáról a kapufa segítségével a kapuba vágódott. 1–0.

Ezután sem állt meg a címvédő, tovább rohamozta a Chievo kapuját, és a 84. percben megduplázta előnyét: a vendégek tizenhatosán belül nagy kavarodás alakult ki, amelyben Maicon észlelt leggyorsabban, és 7 méterről az elvetődő Sorrentino alatt a hálóba vágta a labdát. 2–0.

A gól után néhány perccel még Pellissier előtt adódott nagy lehetőség a szépítésre, azonban tizenhatoson belülről leadott lövése fölészállt, így az eredmény már nem változott.

Az oldalról

Ez az oldal az olasz labdarúgással foglalkozik. Itt mindent megtalálsz ami az olasz labdarúgással kapcsolatos. Híreket,érdekességeket olvashatsz a Seria A-ban szereplő csapatokról és az ott játszó játékosokról. Az európai kupaporondon elért eredményekről is találsz cikkeket. Az edzői sorsokat és a lehetséges játékos átigazolások is nyomon követheted. Természetesen az olasz válogatottról is találsz információkat. Jó böngészést!