A Juventus pontot szerzett Rómában, visszaállt az élre

Rómában döntetlennel zárult az olasz bajnokság 15. fordulója, a hétfő esti rangadón nem bírt egymással a házigazda Roma és a Juventus, amely szerzett pontjával visszaelőzte az Udinesét. A „farkasok” már az 5. percben előnyhöz jutottak Daniele De Rossi góljával, és a 2. félidőt is 1–0-val várták. Aztán a 61. percben felgyorsultak az események: előbb fejes góljával egyenlített Giorgio Chiellini, majd két perccel később a túloldalon Francesco Totti tizenegyesét hárította Gianluigi Buffon.

Totti (bordóban) a meccs hőse lehetett volna, de kihagyta tizenegyesét

1. FÉLIDŐ

A Roma villámgyorsan vezetést szerzett, a középső védőt játszó De Rossi az 5. percben egy kis szögletet követően, Totti jobb oldali átíveléséből 12 méterről megcélozta a kaput, s bár nem találta el jól a labdát, az a gólvonal előtt luftot rúgó Vidal mellett a jobb alsó sarokba pattogott.1–0

A Roma csapatkapitánya 2009 augusztusa után ismét gólt lőtt a Juventusnak, amely óriási rohamozásba kezdett, de nem tudott kifogni Stekelenburgon. A középpálya két szélén Lichtsteiner és Estigarribia különösen jól játszott a vendégeknél, a legveszélyesebb próbálkozások is a nevükhöz fűződtek.

A korábbi meccseken mutatott átütő erőt ezúttal nélkülöző Juvénak a nagy rohamozás mellett figyelnie kellett hátul is, mert a Roma labdaszerzéseit követően az ellentámadásai rendre veszélyesek voltak. Gól a szünetig már nem esett.

2. FÉLIDŐ

Laposabban folytatódott a játék a szünet után, a Roma minden igyekezetével megpróbálta megtörni a Juve lendületét. Beállt a kapuija elé, és szabálytalanságokkal tördelte a játékot. A 61. percig jónak tűnt a taktika, ám ekkor Estigarribia kapott labdát a jobb oldalon, s bár a labdát ugyanúgy eltörte, mint De Rossi a túloldalon a góljánál, a befelé pattogó labdára Chiellini rámozdult, s a kapujából kifutó Stekelenburg felett a kapuba fejelt. 1–1

A túloldalon két perccel később ismét vezetést szerezhetett volna a Roma, de a Vidal szabálytalanságáért megítélt büntetőből Totti jobb alsó sarokba tartó lövését kiütötte Buffon.

A Roma lelkileg megtörhetett volna a kettős sokktól, de kihúzta 1–1-gyel, sőt ugyanúgy meg is nyerhette volna a meccset, mint a Juventus. Ám nem esett gól: az 1940-es évek óta először az első 14 bajnokiján veretlen maradó Juventus ezzel a ponttal is visszaelőzte az Udinesét és az élre állt, míg a Roma a Cartania elé ugorva feljött a 9. helyre.